S přítelem máme hypotéku na byt z duvodu ktere nyní nechci rozebírat vzniklo zadluženi a proto byt jsme nuceni prodat.Banka u ktere mame hypoteku predala byt realitní kancelari k prodeji ale nez byt proda musime hypoteku zplacet.Jelikoz se s pritelem rozchazíme nevím co delat kdyz opet prestane platit.Hypoteka je sice psana na jeho jmeno ale podpisy jsou obou dvou.
Prodej bytu zatíženého hypotekou
Odpovědi
Seřadit od nejnovější, od nejstarší, podle oblíbenosti
-
Realitní kancelář | 18.03.2010 12:32:05
Vždy záleží na stanovách družstva. Obecně mi přijde postup družstva podivný, protože je jedno, zda převedou práva na jednu či více osob. Pokud však s družstvem nebude dohoda, převeďte práva na jednoho z nich. Poté lze převést polovinu bytu na druhou osobu, ovšem bude to stát daň z převodu nemovitostí. Anebo si může druhá osoba zřídit zástavní právo ve výši svého finančního podílu. Toto se zřizuje bezplatně (vyjma poplatku za zápis do LV, který je 500,-Kč).
-
Michal Sadílek | Nemox, s. r. o. 30.03.2011 18:29:31
Dobrý den, paní Rotenbornová, bohužel je to asi ta horší varianta. Jednoduše řečeno je to Váš závazek stejně jako přítelův. Pokud neplatí on, musíte platit Vy. Záleží jak přesně je úvěrová a zástavní smlouva psaná, ale spíš to bude takto. Další věc je, že jste to měli nabídnout k prodeji mnohem dříve, ne až teď. Když to dá realitce banka - má to v rukch banka a ne Vy. Na ní záleží jak to dopadne, a zda Vám i poté zbyde něco jiného než dluhy a byt nikde.
-
Ladislav Lávička | 30.03.2011 20:57:32nahlásit | Hodnocení: 1 Hodnotilo uživatelů: 1
Dobrý den, souhlasím obecně s názorem kolegy Sadílka, je třeba bezpodmínečně hypotéku splácet a komunikovat s bankou, tak, aby nedošlo ke zesplatnění úvěru. V tomto případě by skutečně nebylo mnoho prostoru pro manévrování. Zatím stále, ale vidím šanci, jak v součinosti s bankou a v závislosti na erudici RK, která nemovitost prodává, situaci vyřešit. Doporučil bych nastavit vstřícnou cenu, která povede k rychlému prodeji. Sice dojde k určité ztrátě, ale ta bude rozhodně menší, než v případě nuceného prodeje po zesplatnění, a následné možné exekuci. Je třeba mít stále na paměti, že jste majiteli nemovitosti a máte stále právo její prodej ovlivňovat. Váš prostor ovšem vymezuje rozdíl výše nesplacené hypotéky, plus neopomenutelné poplatky ( sankce banky za předčasné splacení, daně, realitní provize) a dosažitelné kupní resp. prodejní ceny. To vše samozřejmě za předpokladu, že již nemovitost není exekučně zatížena. V tom případě by bylo zapotřebí mnohem razantnější řešení, ale i tuhle situaci jde vyřešit. L.Lávička, NEXTREALITY Group a.s..
-
-
Realitní kancelář 2 | 18.03.2010 12:33:39